Utställning Finland

Eckerö INT, Finland 24/9

Domare Matti Luoso
13 deltagande hundar

BIR cert cacib -> FI CH NORD CH SE CH NO CH NOV-09 SV-11 Rabalder Tingel Tangel
BT-2 res cert res cacib Saddlebag I Herzogin Cecilie

BIM cert cacib-> FI CH NORD CH J SE CH NO CH JVV-10 EUV-11 Bohunt Sweep The Board
BH-2 res cert res cacib Matchmeadow’s Blue Night

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Högbo INT 18/9

Domare Javier Ramirez
32 deltagande hundar

BIG-4 BIR cacib Ch Jexmo Haddock
BH-2 Ch Axbor Dante
BH-3 cert res cacib Bombax Romulus
BH-4 Ch Jexmo Fido

BIM cert cacib Hammartorpets Karisma
BT-2 Ch Jexmo Furia
BT-3 res cert Juniper Ni Får Vänta
BT-4 Axbor Nightingale

BIR-Valp Barrongiz That’s Just Me
BIR-Veteran Ch Axbor Dante
Bästa Uppfödargrupp Axbor

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
BTS utställningar

Gästrikebordern, Valbo 17/9

Inofficiell
Domare Marie Frisk
Antal hundar 25 (inkl 4 valpar)

BIS C.I.B NORD UCH SE NO V-10 Jexmo Furia
BT2 Bombax Scotch Lass
BT3 Gibas Queen of Night
BT4 Stensöbäckens Enya
BT5 NORDJV-06 S VCH SUCH Bombax Ballerina

BIM Akimbo’s Batman
BH2 C.I.B NORD UCH SE V-10 Jexmo Fido
BH3 SE UCH Jexmo Haddock Alvin
BH4 Anefix Glen Elgin
BH5 Gluntens Isidor

BIS valp Jexmo Joline
Ingen Hane och BIM

BIS Junior Bombax Scotch Lass
Ingen Hane och BIM

BIS Unghund Stensöbäckens Enya
BIM Unghund Gluntens Isidor

Bästa “Kom som du är” Akimbo’s Salsa
Bästa par Stensöbäckens Enya, NORDJV-06 S VCH SUCH Bombax Ballerina
Bästa Uppfödare Kennel Jexmo
Bästa Fugatoshund (dömdes av Jessica Berg) Fugatos Melodilba
Barn med hund vanns av Sandrine Hansson med Ella, Gävle

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Högbo SvTeK 17/9

Domare Bengt Nilsson
27 deltagande hundar (+4 valpar)

BIR Ch Axbor Dante
BH-2 Ch Axbor Aristoteles
BH-3 Ch Dogway Acrux
BH-4 cert Axbor Nobléss
res cert Rabalder Bomber och Granater

BIM Ch Rabalder Tingel-Tangel
BT-2 cert Axbor Nightingale
BT-3 res cert J Lappstintans Ice Breeze
BT-4 Stensöbäckens Enya

BIR-Valp 4-6 Firmanz Sexy Lemon Slam
BIS-3 BIR-Valp 6-9 Barrongiz That’s Just Me

BIR-Junior Svarthögens Siv
BIS-4 BIR-Unghund Axbor Nobléss
BIS-1 BIR-Bruks J Lappstintans Ice Breeze
BIS-3 BIR-Veteran Ch Axbor Dante

BIS-3 Bästa Uppfödargrupp Axbor

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail