Utställning Danmark

Ballerup INT KBHV-18 22/9

Domare Lillian Lleton
17 deltagande (+2 valpar)

BIR CACIB KBHV-18 Kjelgaard’s Hannibal
BH2 cert res-cacib Kali Kama Flying Solo
BH3 res-cert Dal-Bairn’s Jackton
BH4 Borderby’s Pride and Prejudice

BIM CACIB KBHV-18 Dal-Bairn’s Halidon Hill
BT2 cert res-cacib->DK UCH SE UCHToftahill Queen Bee
BT3 Red Rocket Fiery Lucifer
BT4 res-cert Dal-Bairn’s J – Cherviot Wiew

BIR-baby valp Red Rat Royal Mette Marit
BIR-valp Bruka’s Stanley
BIR-veteran Lundahövdingens Sunshine

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Bjuv SvTeK 9/9

Domare Pia Lundberg
17 deltagande (+3 valpar)

BIR cert Borderhouse Beaver
BH2 Borderby’s Nitty Gritty
BH3 Toftahill Pin Code
BH4 Sweeping Gor-Tex
Res-cert Toftahill No Doubt

BIM cert Rabalder Gnutta Flax
BT2 Sweeping Angel Dust
BT3 Silvermolnet Bianca
BT4 res-cert Lundahövdingens Sunshine

BIS-3 Bästa Valp 4-6 Silvermolnet Caisa
Bästa Valp 6-9 Rebus Yazziga Yozzan
Bästa Junior Grund Workers Masterpice
Bästa Unghund Borderhouse Beaver
Bästa Veteran Lundahövdingens Sunshine

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Bjuv SvTeK 8/9

Domare Sonia Pagani, Italien
21 deltagande (+3 valpar)

BIR cert Borderhouse Beaver
BH2 Borderby’s Nitty Gritty
BH3 res-cert Borderby’s Pride And Predjudice
BH4 Stormbreaker Elvis Presley

BIM cert Rabalder Gnutta Flax
BT2 Silvermolnet Bianca
BT3 res-cert Twist
BT4 Lundahövdingens Sunshine

BIS-3 Bästa Valp 4-6 Silvermolnet Caisa
Bästa Valp 6-9 Gibas Klenät
Bästa Junior Twist
BIS 2 Bästa Unghund Borderhouse
Bästa Veteran Lundahövdingens Sunshine

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Gimo NAT 8/9

Domare Catharina Hasselgren
24 deltagande (+1 valp)

BIR Axbor Dustin
BH2 Rockamore Cullinan
BH3 cert Bombax Kapten Krok

BIM Rabalder Ingen Protest
BT2 cert Björshults Free And Easy
BT3 res-cert Borderfun Numero Uno
BT4 Rabalder Nya Given

BIR-valp Musical’s Flip A Coin
BIR-veteran Rabalder Nya Given
BIR-uppfödargrupp Borderfun

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Drängsmark SvTeK 1/9

Domare Vladimir Hutecka
15 deltagande (+2 valpar)

BIR Markuli’s Signe Tillisch
BT2 cert Markuli’s Vega
BT3 res-cert Markuli’s Classic Design
BT4 Adils Fru Märta

BIM cert Markuli’s Tea Time
BH2 res-cert Markuli’s Magic Design
BH3 Blewecourt Sovereign
BH4 Lappstintans Salt And Pepper

BIR-valp 4-6 Jexmo Ultimata Edda
BIS-1 BIR-valp 6-9 Dal-Bairn’s Kershope Forest
BIS-2 BIR-Junior Markuli’s Magic Design
BIS-2 BIR-Unghund Markuli’s Vega
BIS-3 BIR-Veteran Adils Fru Märta
BIS-1 BIR-Jakt/bruksklass Lappstintans Walk On Top
BIS-2 BIR-Avelsgrupp Markuli’s
BIS-1 BIR-Uppfödargrupp Markuli’s

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Högbo NORDIC 1/9

Domare Ulrica Olsson
17 deltagande (+1 valp)

BIR NORDC Björshults Alice I Underlandet
BT2 res-nordc cert Björshults Free And East
BT3 Akimbo’s Ida
BT4 res-cert Musical’s Hold Your Horses

BIM NORDC Akimbo’s Emil
BH2 res-nordc Björshults Cassanova
BH3 Axbor Dustin
BH4 Rockamore Cullinan
Cert Jexmo Skywalker
res-cert Akimbo’s Batman

BIS-2 BIR-valp Musical’s Flip A Coin
BIR-veteran Björshults Yrsa
BIS-4 BIR-uppfödargrupp Björshults

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail