Utställning Sverige

Sundsvall INT 7/10

Domare Sean Knight, Irland
38 deltagande hundar

BIR CACIB Bailieswells Towiemore
BH2 cert res-cacib Fightingstar’s Superhero
BH3 Björshults Cassanova
BH4 res-cert Jexmo Skywalker

BIM cert CACIB Jexmo Scarlett
BT2 res-cacib Svarthögens Madame Butterfly
BT3 Svarthögens Prinsessan På Ärten
BT4 res-cert Fightingstar’s Eye Of The Tiger

BIR-uppfödargrupp Jexmo
BIR-veteran Lyckliga Helleborus Busiga Brunöga

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Baggböle SvTeK 6/10

Domare Siv Jernhake
45 deltagande (+5 valpar)

BIR Svarthögens Prinsessan På Ärten
BT2 cert->SE UCH Musical’s Nevele Pride
BT3 Axbor Marilyn
BT4 res-cert Markuli’s Vega

BIM Björshults Cassanova
BH2 cert Bombax Zmileh
BH3 Bombax Zulthan
BH4 Axbor Dustin
Res-cert Bombax Kalle Karolin

BIR-valp 4-6 Fugato’s Hermione
BIS-4 BIR-valp 6-9 Svarthögens Ärtböna
BIR-junior Borderfun Here Comes The Sun
BIR-unghund Markuli’s Vega
BIS-1 BIR-jakt Lappstintans Walk On Top
BIS-3 BIR-veteran Lyckliga Helleborus Busiga Brunöga
BIR-uppfödargrupp Bombax

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Bjuv SvTeK 9/9

Domare Pia Lundberg
17 deltagande (+3 valpar)

BIR cert Borderhouse Beaver
BH2 Borderby’s Nitty Gritty
BH3 Toftahill Pin Code
BH4 Sweeping Gor-Tex
Res-cert Toftahill No Doubt

BIM cert Rabalder Gnutta Flax
BT2 Sweeping Angel Dust
BT3 Silvermolnet Bianca
BT4 res-cert Lundahövdingens Sunshine

BIS-3 Bästa Valp 4-6 Silvermolnet Caisa
Bästa Valp 6-9 Rebus Yazziga Yozzan
Bästa Junior Grund Workers Masterpice
Bästa Unghund Borderhouse Beaver
Bästa Veteran Lundahövdingens Sunshine

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Bjuv SvTeK 8/9

Domare Sonia Pagani, Italien
21 deltagande (+3 valpar)

BIR cert Borderhouse Beaver
BH2 Borderby’s Nitty Gritty
BH3 res-cert Borderby’s Pride And Predjudice
BH4 Stormbreaker Elvis Presley

BIM cert Rabalder Gnutta Flax
BT2 Silvermolnet Bianca
BT3 res-cert Twist
BT4 Lundahövdingens Sunshine

BIS-3 Bästa Valp 4-6 Silvermolnet Caisa
Bästa Valp 6-9 Gibas Klenät
Bästa Junior Twist
BIS 2 Bästa Unghund Borderhouse
Bästa Veteran Lundahövdingens Sunshine

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Gimo NAT 8/9

Domare Catharina Hasselgren
24 deltagande (+1 valp)

BIR Axbor Dustin
BH2 Rockamore Cullinan
BH3 cert Bombax Kapten Krok

BIM Rabalder Ingen Protest
BT2 cert Björshults Free And Easy
BT3 res-cert Borderfun Numero Uno
BT4 Rabalder Nya Given

BIR-valp Musical’s Flip A Coin
BIR-veteran Rabalder Nya Given
BIR-uppfödargrupp Borderfun

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Drängsmark SvTeK 1/9

Domare Vladimir Hutecka
15 deltagande (+2 valpar)

BIR Markuli’s Signe Tillisch
BT2 cert Markuli’s Vega
BT3 res-cert Markuli’s Classic Design
BT4 Adils Fru Märta

BIM cert Markuli’s Tea Time
BH2 res-cert Markuli’s Magic Design
BH3 Blewecourt Sovereign
BH4 Lappstintans Salt And Pepper

BIR-valp 4-6 Jexmo Ultimata Edda
BIS-1 BIR-valp 6-9 Dal-Bairn’s Kershope Forest
BIS-2 BIR-Junior Markuli’s Magic Design
BIS-2 BIR-Unghund Markuli’s Vega
BIS-3 BIR-Veteran Adils Fru Märta
BIS-1 BIR-Jakt/bruksklass Lappstintans Walk On Top
BIS-2 BIR-Avelsgrupp Markuli’s
BIS-1 BIR-Uppfödargrupp Markuli’s

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Högbo NORDIC 1/9

Domare Ulrica Olsson
17 deltagande (+1 valp)

BIR NORDC Björshults Alice I Underlandet
BT2 res-nordc cert Björshults Free And East
BT3 Akimbo’s Ida
BT4 res-cert Musical’s Hold Your Horses

BIM NORDC Akimbo’s Emil
BH2 res-nordc Björshults Cassanova
BH3 Axbor Dustin
BH4 Rockamore Cullinan
Cert Jexmo Skywalker
res-cert Akimbo’s Batman

BIS-2 BIR-valp Musical’s Flip A Coin
BIR-veteran Björshults Yrsa
BIS-4 BIR-uppfödargrupp Björshults

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Gotland NAT 25/8

Domare Saija Juutilainen
16 deltagande

BIR cert Steffex Lizas I A
BT2 res-cert Borderfun Here Comes The Sun
BT3 Björshults Alice I Underlandet
BT4 Björshults Extra Extra

BIM Björshults Arne Anka
BH2 Barrongiz Mr John Roy Macawoy
BH3 cert Redrob Midnight Blue Skye

BIR.veteran Barrongiz Mr John Roy Macawoy
BIR-uppfödargrupp Borderfun

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Överkalix NAT 19/8

Domare Lyudmil Tchistiakova
14 deltagande

BIR cert Markuli’s Classic Design
BT2 res-cert Markuli’s Vega
BT3 Markuli’s Signe Tillisch
BT4 Lappstintans Walk On Top

BIM cert->SE UCH Mel Arctic Husker Red
BH2 res-cert Artic Gunpowder Tag Heuer
BH3 Lappstintans Amazing Rockie
BH4 Borderfun Light Wind

BIR-veteran Sub Terram Bullet

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Norrköping NORDIC 19/8

Domare J Borregard Madsen
20 deltagande (+ 3 valpar)

BIR NORDC Rabalder Ingen Protest
BT2 res-nordc Silvermolnets Bianca
BT3 Björshults Yrsa
BT4 cert->SE UCH Juniper Ha Sol I Sinnet
Res-cert Lyckliga Helleborus Kleopatra

BIM NORDC Björshults Dancing For Money
BH2 res-nordc cert->SE UCH Crazy Train Jackzon Five
BH3 Björshults Cercavo Amore
BH4 Ground Workers Fabulous
res-cert Björshults Feeling Good

BIR-valp Björshults Hot Surprise
BIR-veteran Björshults Yrsa
BIR-uppfödargrupp Björshults

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Utställning Sverige

Eskilstuna NAT 18/8

Domare Lisbeth Liljekvist
13 deltagande

BIG-3 BIR Sweeping Angel Dust
BT2 cert Fightingstar’s Eye Of The Tiger
BT3 res-cert Lyckliga Helleborus Kleopatra
BT4 Fightingstar’s The Best little Girl

BIM Bohunt Sweep the Board
BH2 cert Fightingstar’s Superhero
BH3 Fightingstar’s Call me Tiger
BH4 res-cert Ottercap All Of The Stars

BIS-2 BIR-veteran Bohunt Sweep the Board
BIR-Uppfödargrupp Fightingstar’s

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail